Ohleduplně

Ledárny jsou místem, kde se setkávají oblíbené české i zahraniční kapely se svými fanoušky a kromě skvělých koncertů zde všichni zažívají pravou letní hudební atmosféru. Vedle návštěvníků areálu nám také záleží na obyvatelích Prahy 4, Prahy 5 a jejich přilehlých oblastech. Proto jsme v úzkém kontaktu s představiteli městských částí a magistrátu a situaci spojenou se šířením zvuku v našem areálu společně řešíme.

Ještě před prvním letošním koncertem jsme zavedli níže uvedená opatření. Ta vznikla jako výsledek námi objednané Hlukové studie ze 13. května 2022 od společnosti AVT Group. V červnu jsme je představili Magistrátu hlavního města Prahy a slíbili jejich dodržování. Co jsme již udělali a co připravujeme, si můžete přečíst v těchto 10 bodech.

 1. NASTAVILI JSME ZVUKOVÝ LIMIT – Limitér zvuku koncertů máme ve zvukové kabině nastavený na maximální výši 95 dB.

2. HUDBA PRO PUBLIKUM, ALE NE PRO OBYVATELE – Nastavili jsme zvuk tak, aby směřoval co nejvíce do prostoru před pódiem. Aby si koncert užilo publikum na maximum, ale zvuk nerušil obyvatele v okolí.

3. ZAPLI JSME ZVUKOVOU BARIÉRU – Nainstalovali jsme nízkofrekvenční zdroje zvuku (subwoofery) v kardioidním režimu. Zařízení v tomto režimu pomáhá směrovat zvuk co nejvíce do publika a zamezuje jeho šíření za podium a dále do zástavby Prahy 4. Více v ilustraci.

4. ZKOUŠÍME POTICHU – Zvukové zkoušky koncertů provádíme pouze na malé reproduktory umístěné u zvukařů. Hlavní aparaturu pak zapínáme jenom na 5 minut, abychom ověřili, že vše funguje, jak má.

5. NEJSME FESTIVAL – Naše koncerty nepřesahují délku 120 minut.

6. DODRŽUJEME NOČNÍ KLID – Koncertní produkce končí maximálně ve 21:45. Do 22:00 je tak vypnutá koncertní aparatura.

7. KONTROLE SE NEBRÁNÍME – V případě potřeby umožníme měření zvuku autorizované osobě či akreditovanému subjektu. A to, jak u zvukařů, tak v celém areálu.

8. SPOLUPRACUJEME S PRAHOU 4 – Spolupracovali jsme na umístění měřičů akustického tlaku s MČ Praha 4. Zařízení jsou umístěna v okolních obytných zónách např. na Barrandově nebo ve Velké Chuchli, a slouží pro dlouhodobý monitoring zvuku.

9. DRŽÍME NAŠE SLOVO – Zavázali jsme se k počtu koncertů uvedených v programu.

10. A TÍM NEKONČÍME – Budeme spolupracovat na další odborné akustické studii. Jejím cílem je přinést do areálu nová akustická řešení jako třeba pevné zvukové bariéry v exponovaných částech areálu.

Máte na nás dotaz či komentář k provozu Ledárny Open Air? Pošlete nám ho prostřednictvím webového formuláře a ozveme se vám co nejdříve zpět.

Share:
2022 © Ledárny Open Air - Praha Braník | Dev Kousekdesign.com